Freya

Freya

Душек со џебно јадро и облога од апретиран филц и PU пена.

Висина на душекот: 24 см

Тврдина: 12345


Freya душекот со џебно јадро нуди одлична ергономска удобност. Јадрото е обложено со апретиран филц кој дава дополнителна компактност и цврстина на душекот, додека PU пената овозможува доплтелна удобност во текот на лежењето.


Antibakterijska navlakaантибактериска навлакаPeriva navlakaперлива навлака3 mesh3 mesh


Džepičasta jezgraџебно јадроZatvaračнавлака со патентOkretati samo redovnoредовно превртување

Навлаката на душекот е изработена од антибактериска ткаенина која нуди заштита од грини/паразити, развој на бактерии и мувла, со тоа што дополнително го подобрува кавалитет и трајноста на целокупниот душек.

Џебното јадро овозможува исклучитлно ергономско и анатомско потпирање/држење на телото.  Висококвалитетните опруги од цилиндричен и рамен облик се ставени во засебна ткаенина (џебови) и меѓусебно поврзани со посебен начин со што се овозможува секоја опруга да се движи сопствена насока.

Поради тој начин на поврзување, секоја опруга делува самостојно. Такада бројот на опруги по 1м2 е значајно поголем него кај класичните Bonell јадра, каде се добива подлога која одлично ги превзима контурите на телото. Таквото точкасто подпирање/држење придонесува за растеретување на главните точки на притисок на телото.

Напиши коментар

Note: HTML не е преведен!
    Лошо           Добро

  • Прегледи: 3588
  • Производител: HESPO
  • Код на производот: Freya
  • Достапност: На залиха
0 Производ(и) се продадени
  • 13,547 мкд.
  • Цена без ДДВ: 11,481 мкд.

Достапни опции